Vavdi, Rajkot, Gujarat
GST No. 24ABAFP9158P1ZL
Call 08047310497 70% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 480 Piece
Product Brochure
| Material | Stainless Steel |
| Type | Kitchen Tools |
| Color | Black |
| Surface Finish | Glossy |
| Handle Material | Plastic |
| Is it Customized | Yes |
| Is It Scratch Resistance | No |
| With Copper Base | No |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
| It has Non Stick Coating | Yes |
| Is It Suitable For Induction | Yes |
| Is Oven Safe | Yes |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 128 Piece
Product Brochure
| Capacity | 300 ml |
| Size | 300ml |
| Usage/Application | Home |
| Brand | pigeon international |
| Features | BPA-Free, Unbreakable |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
| Pattern | plain |
| Packaging Type | box |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Capacity | 300 mL |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Set Contain | 6 Piece |
| Type | Disposable |
| Usage/Application | Hotel |
| Color | White |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 144 Set
Product Brochure
| Capacity | 300 mL |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Set Contain | 6 Piece |
| Type | Disposable |
| Usage/Application | Hotel |
| Color | White |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 128 Piece
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Capacity | 300 ml |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Home |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Plain |
| Weight | 80 gm |
| Packaging Type | Box |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Hand shape | Square |
Additional Information:
View Complete details