Vavdi, Rajkot, Gujarat
GST No. 24ABAFP9158P1ZL
Call 08047310497 70% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Pull-string |
| Capacity | 900 ml |
| Number of Blades | 4 |
| Body Material | pet&pp |
| Brand | Pigeon International |
| Type | Manual |
| Color | Black+Red and Green |
| Usage/Application | Kitchen |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | ABS Plastic |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Capacity | 1000 mL |
| Model Name/Number | M-154 |
| Type | Manual |
| Material | ABS Plastic |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Kitchen |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Manual |
| Capacity | 900ml |
| Body Material | Glass |
| Usage | Ginger |
| Pieces Per Set | 1 Piece |
| Brand | MRK |
| Blade Material | Plastic |
| Material | Plastic |
| Color | Multicolor |
| Packaging Type | BOX |
| Bowl Capacity | 900-1100 ml |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Type | Manual |
| Material | ABS Plastic |
| Usage/Application | Kitchen |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Pigeon chopper This Smart Chopper handy kitchen essential with handy operating , Ergonomically designed from high quality Unbreakable Virgin ABS plastic, this chopper ensures superior performance for years. This vegetable cutter is provided with stainless steel blades that finely chop. Easy Pull smart chopper is useful for daily chopping needs of routing tasks of kitchen. The Blade position make it quick & safe in operation. Easy Manual operation make it an alternative to electronic chopper.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Slap |
| Capacity | 650 ml |
| Brand | Pigeon International |
| Type | Manual |
| Color | Blue, Red and Green |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Kitchen |
| Material | Plastic and Stainless Steel |
Handy choper best quality abs plastic available 600 ml squer swift chopper firs meterial quality product exprort quality
View Complete details
Minimum Order Quantity: 144 Piece
| Capacity | 1000 mL |
| Number of Blades | 6 Blades |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Product | 18D x 18W x 13H Centimeters |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Manual |
| Color | multi colur |
| Usage | Onion Garlic |
| Capacity | 750 ml |
| Brand | MRK |
| Material | pp |
| Type | Manual |
| Shape | round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Capacity | 650 ml |
| Type | Manual |
| Material | ABS Plastic |
| Color | Green, Purple and Black |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Kitchen |
| Brand | Pigeon International |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 432 Piece
Product Brochure
| Cutting Capacity | 200 kg/hr |
| Power | 1.5 HP |
| Automation Grade | Manual |
| Usage/Application | Kitchen |
| Cutting Method | Manual |
| Material | abs plastic |
| Application | Pista, Cashew, Almond |
| Cut Type | Slices |
| Usage | Restaurant, Catering, Sweet Shop, Bakery, Hotel |
| Country of Origin | Made in India |
| colour | brown |
View Complete details